| alexcuamare123 a întrebat:

Hey TPU, de ce se pune folie de impachetat mancare peste tatuaje si peste cat timp se da jos aceasta folie?

Răspuns Apreciat de Editori
| RobertMoon a răspuns:

Pentru că după ce te tatuezi zona tatuata este ca o rana deschisa și nu vrei sa te lovească cineva pe drum din greșeală peste tatuaj sau să intre praf acolo. De-aia se înfășoară în folie. Eu am multe tatuaje, color, dar și black&grey, iar de fiecare dată am ținut folia pe tatuaj până am ajuns acasă pentru că dacă îl ții înfășurat foarte mult nu este bine, deoarece zona tatuata are nevoie de aer ca sa se vindece. Daca mai ai nevoie de sfaturi de vindecare să-mi spui.

| alexcuamare123 explică:

Ok, mersi.
Esti de acord cu modul de tatuare handpoke?

| RobertMoon a răspuns:

Nu am nicio parere pentru ca nu am intalnit metoda asta de tatuare, dar pare foarte lenta comparativ cu tatuarea clasica

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Ca sa se rumenească bine tatuajulhee hee
Te-ai gândit ca e pentru protecție, știi, ca sa nu se frece de haine?

| Lauramee a răspuns:

Vad ca lumea in loc sa ajute comenteaza aiurea, ironic happy, ***, nu mai ma mira nimic
Se pune acea folie pentru ca pielea proaspat tatuata, deci sensibila sa nu ia contact cu praful din aer, microbii etc...
depindie de tatuator la tatuator cat stai cu ea.
Eu am stat o zi cu ea in prima zi apoi am schimbat la 3 zile timp de o saptamana.