| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu daca am formulat bine aceasta intrebare, dar eu sper ca intelegeti la ce ma refer :

Pe ce loc, credeti ca s-ar afla Romania, daca ar fi sa o vedem din punct de vedere a igienei corporale? Mai ales daca ne-am raporta la populatia majoritara (batranii) a Romanei?

Eu cred ca suntem printre ultimele tari si asta mi se pare trist si dezamagitor sad

Voi ce parere aveti?
Chiar sunt curios sa aflu si parerea voastra.

P.S. Nu cred ca am postat intrebarea la categoria potrivita.

10 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ai dreptate. E dezastru. Si nu e vorba de educatie, ci de un indicator al saraciei.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru KodrutZ):

Chiar atat de mult costa sapunul si apa in Romania de e vorba de saracie?

| KodrutZ a răspuns (pentru UnBroken2016):

Nu ai idee. E infiorator. Si nu e vorba neaparat de cost, ci de batrinii care o iau razna si se apuca sa stringa ca timpitii de la 60 de ani sa aiba bani de inmormintare. Ma uit la parintii mei cum "economisesc" apa de-amboulea si totusi nu sunt doi pensionari cu 6 mil pensie impreuna. Bine, nici nu ii dau banii afara din casa, dar nah... nu ai cu cine discuta. Macar se c*ca in casa si nu ca altii prin tufisuri ca sa nu traga apa.

| whatevernvm a răspuns:

Intrebarea asta vine dupa ce ai simtit parfumul vreunui mos prin autobuz?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Criza Romaniei nu este nici economica nici cea a transpiratilor, criza este a igienei morale si spirituale.

| UnBroken2016 a răspuns:

Cine stie. Nici Italia nu sta bine la capitolul asta. Acum ceva timp ascultam la radio o emisiune care vorbea despre igiena si tare ma mi-am ca erau incompetenti care sunau si spuneau ca nu se spala dupa ce merg la baie, ce sa mai zic de inainte. Mare e prostia omeneasca. Dupa ce ca esti idiot mai te dai si mare.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Mi-am adus aminte si o intrebare "amuzanta" aici pe site cu raspunsuri si mai cretine. O fata intreba cand e bine sa faci dus, dimineata sau seara. In afara de mine nici macar o persoana nu a spus ca e bine sa faci si dimineata si seara. Parca au aleegie la apa unii, e patetic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda,fix imi pasa mie daca se spala Nea'Cais.
Nu stiu, nu imi pasa daca se spala sau nu batranii.
Pe mine ma deranjeaza lipsa bunului simt,culturii, inteligentei, etc.
Acum o sa zici ca " da ce, sa te speli nu e o dovada de bun simt si inteligenta?" probabil, dar inteligenta si bunul simt se pot manifesta si prin alte chestii mai deep.
Intelegi tu.

| MistretulPufos a răspuns:

Pai nu chiar, sunt foarte multe tari mult mai sarace

| KillaNoFilla a răspuns:

Ca o idee, americani ne fac jegosi si se refera la toti europeni.