| alexcuamare123 a întrebat:

Hey TPU, sunt a 6-a si am trecut a 7-a, vreau sa stiu ce va fi nou in aceasta clasa

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| wpAbby a răspuns:

Vei avea doua materii noi: limba latina (pe care o vei face doar in clasa a 7-a) si chimia (pe care o vei face de acum in colo, si la liceu). Materia devine mai complexa, vei avea de invatat mai multe notiuni. La matematica vei incepe sa lucrezi probleme mai sofisticate de geometrie precum si de algebra.

2 răspunsuri:
| RobertRobert55 a răspuns:

Vei face chimie si fizica, o sa fie cel mai greu an.Sa sti ca clasa a 8 a este mai usoara, va lasa mai lejeri

| vict1234 a răspuns:

Vei face chimie