| AntoniaOrman a întrebat:

Illuminati sunt cumva oamenii satanisti? Am auzit ca exista si cantareti de acest fel.Care sunt aceea?(nu toti ci doar cativa)

Răspuns Câştigător
| Ragnarøkr a răspuns:

Citindu-ţi întrebarea şi citind şi răspunsurile simt că mi-au râncezit neuronii.
Oamenii care sunt satanişti sunt oameni care sunt satanişti, nu au treabă cu Illuminati.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Illuminati
Ai nevoie de 2 facultăţi şi doctorat să foloseşti google, aşa-i?
Or fi existând cântăreţi illuminaţi, dar mă îndoiesc că mass media ştie care sunt ăia şi că ăia sunt atât de proşti încât să-şi afişeze-n public aderarea la această societate SECRETĂ (reală sau nu). Nu mai îngurgita fericit/ă toate căcaturile de pe youtube, video-uri cu demascarea a nu ştiu ce, cu demonstrarea a alt nu ştiu ce ş.a.m.d, 99% din ele sunt mizerii, teorii nefondate fără dovezi, aberaţii ale unor oameni lunatici şi paranoici.

8 răspunsuri:
| CherryLove a răspuns:

Illuminati sunt o organizatie secreta care lucreaza in vazul lumii. Multi oameni spun ca este o prostie insa nu e chiar asa. Acesti membrii nu neaga existenta Lui Dumnezeu insa aleg sa il urmeze pe Satan pentru a dobandi faima avere etc. Si la noi sunt cativa din cate stiu Delia, Alex Velea, Inna, Smimley si lista continua. Daca vrei sa afli mai multe despre astea urmareste pe youtube Demascarea Industriei Muzicale si ai sa aflii niste chesti care o sa-ti deschida ochii in mai multe aspecte big grin

| Seby90 a răspuns:

E curios cum amestecati lucrurile si cat de prosti sunteti unii, dar asta nu ar fi o problema, problema ar fi ca va varati pe gura toate opiniile retardate fara sens.

Illuminati (unii au scris iluminaţi) altii nici nu ma mai chinui sa arat cum, nu sunt neaparat satanisti. Cat despre atei ca vor sa prosteasca lumea. cred ca biserica te-a prostit pe tine, clar.

Sunt o organizatie secreta, a carei existenta e greu de dovedit, iar faptul ca ati vazut o pentagrama in clipu lu lady gaga asta nu inseamna ca este satanista sau ca e illuminati. Pur si simplu a fost un easter egg, gj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt satanişti, sunt pur şi simplu nişte oameni " şmecheri " care se ocupă de scena mass-media cu multă minuţiozitate. Există şi cântăreţi care sunt produsele acestei organizaţii: Jay-Z, Drake, Lil Wayne, Gaga, Rihanna, Nicki Minaj şi marea majoritate a artiştilor care cât de cât cunoscuţi pe plan internaţional.

| KIDZZOR a răspuns:

Marilyn Manson - Cel mai satanist rocker laughing

| CrazyKizZ a răspuns:

Am înțeles că ar fi sataniști, câțiva ar fi Eminem, Lady Gaga, din câte am înțeles, și cântăreții de la noi ar fi illuminați, de exemplu Smiley, Inna, dar asta nu știu sigur de ei doi.

| ellysya a răspuns:

Da, sunt atei, oameni care nu cred in nimic si nu fac voia lui dumnezeu, ei vor sa prosteasca lumea
sunt foarte multi, majoritatea cantaretzilor cunoscutzi sunt iliminati
cum ar fi rihanna, jay-z, lady gaga, conect-r, chris brown, si multi altii