| RELU2749 a întrebat:

Imi apare problema: "Adresa ta IP (xx.xx.xxx.xx) e deja folosita. Nu se poate crea decat un singur cont de la un IP.
Il poti contacta pe utilizatorul actual al adresei pentru a clarifica problema". Cum pot sa imi fac un cont daca imi apare problema asta?

3 răspunsuri:
| RELU2749 explică:

Am ajuns pana la properties, dar nu stiu cum sa pun IP adres si dns server

| bms0Mario a răspuns:

Salut!
Nu-ti trebuie cont...mergi in control panel/panou de control-network and sharing/retea si partajare (windows 7)sau network connections/conexiuni la retea (win XP)-click dreapta pe adaptorul de retea-properties/proprietati (sau change adapter settings/modifica setari adaptor win7)-cauta ip adress (atentie, la win 7 cauti ip adress v4, nu v6) properties, si pune pe automat atat ip adress cat si dns servers.
Bafta!

| RELU2749 explică (pentru bms0Mario):

Dami id tau de mess sa iti spun cum imi apare.