| MarisAlin a întrebat:

IMI dati si mie rezumatul de la moara lui califar

2 răspunsuri:
| Krosa a răspuns:

Cauta pe google e cel mai bine.

| rooxyroxy a răspuns:

Moara lui Califar
Marime 28, 0kb
Afisari 1792
Descarcari 8
Moara lui Califar
In prima parte a povestirii este prezentat iazul langa care se afla moara lui califar.Mosnegii din alautesti,
Spuneau ca mos Califar si-a vandut sufletul SATANEI pentru niste veacuri de viata. Iazul si moara lui Califar era locul unde stapanea raul si intunericul, se spune ca fundul iazului era plin cu oasele tineriilor care au vrut sa se procopseasca.Multi au vrut sa se procopseasca, printre acestia se afla si Stoicea care era foarte puternic si istet.Acesta era un co...