| 334499 a întrebat:

Imi mai incerc norocul o data pe acest site cu o intrebare;; )
Cum sa fac setarile astfel incat sa pot inregistra cu un winfast pvr 2000 fara problemewinking
Rulez softul tv tuner-ului pe un windows xp si televiziune de la dolce.
Cand intru pe win fast trebuie de fiecare data sa schimb Pal dk pe pal bk pentru ca altfel se aude distorsionat semnalul audio iar cand pun sa inregistrez se inregistreaza fara sunet avand setat: Audio Out control lane :Cd audio
si audio recording lane :cd audio iar record volume :100

1 răspuns:
| SRB a răspuns:

Problema ta se datoreaza faptului ca ai un Tuner TV analog iar semnalul de intrare TV e unul digital folosesti o antena prin satelit dolce deci ai receptor.
Foloseste ultimile drivere si aplicatia winfast pvr 2 cu interfata in limba romana nu cele de pe CD TV Tunerului cauta-le pe siteul Leadtek ultimile versiuni.
La profilul de inregistrare captura incearca si alege Hardware MPEG 2 nu are compresie buna dar calitatea e ireprosabila.
Folosesti Audio Out control lane :Cd audio daca inregistrezi captura pe un DVD pin direct burn, din cauza asta cred ca nu iti inregistreaza cu sunet, incearca acolo o alta setare ceva cu Inpot nu stiu exact.Eu folosec un TV Tuner winfast pvr 2200 si nu am probleme dar am semnalul de intrare tot analog de la UPC si Tunerul la fel.