| AndrewStar a întrebat:

BUNA TPU! As dori sa fiu scurt si la obiect: de putin timp (mai exact de ieri) mi s-a intamplat un lucru destul de ciudat: Rulam un joculet mic de cativa mb ascultand muzica (cu ajutorul winamp-ului). Usor, usor aceasta se auzea din ce in ce mai incet, dar sunetele pe care le continea acel joc se auzeau normal. Acum nu stiu cum sa fac sa se auda ca inainte (se aude foarte incet). Am un sistem 5.1. Daca ascult orice melodie de pe youtube sau alt site, ori o rulez cu alt player, in afara de winamp, se aude perfect. Nu stiu ce sa fac. problemele imi sunt create doar de winamp. Am intrat la preferences la Output am setat Nullsoft Direct Sound Output, apoi (de acolo) Primary Sound Driver si am bifat allow hardware acceleration dar nimic schimbat. Nu stiu ce sa mai fac. Am umblat la toate setarile posibile din placa audio, dar nimic. Inca un lucru ciudat de specificat: Daca dau test audio la placa mentionata (Realtek HD) in Audio Manager sau in sound (din Control Panel) se aud doar Front Speaker-urile (Left si Right), iar center-ul, bass-ul si ceilalti 2 sateliti nu scot nici un zgomot, desi dupa cum am mentionat ei formeaza sunet atunci cand ma joc sau ascult muzica (chiar si in winamp, desi foarte incet). Astept repede raspuns! MULTUMESC! Specific inca o data ca melodiile ascultate cu winamp-ul se aud foarte incet fie ca nu am alta aplicatie deschisa, fie ca am una sau mai multe. Trebuie sa mai mentionez ca winamp-ul nu imi "baga" nici bass melodiilor, decat foarte putin in cazul in care dau la maxim volumul de la subwoofer, pe cand cu alte playere sau de pe site-uri cu muzica am parte de el. FUNDA!

1 răspuns:
| Edytzu2010 a răspuns:

Cel mai bine ia-ti aimp2 sau aimp3.