| enigmatica a întrebat:

Imi place foarte mult sa stau pe calculator. Vreau sa invat ceva util pe calculator. Ce as putea invata in afara de programare? Ce imi recomandati? Precizez ca stiu doar utilizare pe calculator, nu am facut facultate pe informatica.

14 răspunsuri:
| Lexi888 a răspuns:

Man.du-te la cursuri specializate de calculatoare.invata tot.mai ales limbaj de programare. dupa te faci programator si din programator, specialist it.bafta.eu sunt programator acum, dupa ma fac si eu specialist, doar din cursuri specializate cu profi buni de tot.si învăț si eu cam toată ziua.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Lexi888):

Lol acum esti programator si pe urma te faci specialist? si cu ce difere specialistul de programator?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Invata mai intai principiile de functionare a calc. apoi incearca sa inveti html si css sa faci niste site uri. pe urma poti trece si la programare daca te atrage treaba

| Lexi888 a răspuns (pentru suntserios):

Peste 2 ani ajung specialist, am diploma de programator

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Lexi888):

Si ce te face sa ajungi specialist?

| Lexi888 a răspuns (pentru suntserios):

Imi place mie si învăț.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Lexi888):

Nu motivatia, eu nu inteleg de ce acum esti programator si peste 2 ani te faci specialist? ce se intampla peste 2 ani?

| Lexi888 a răspuns (pentru suntserios):

Frate trebuie sa inveti o grămadă, mult mai mult decât știu acum, in plus peste 2 ani dau un examen din toată ingineria calculatoarelor si trebuie terminat cu 10 ca sa fi cu adevărat specialist it.e mult de munca.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Lexi888):

Un examen luat cu 10 si 2 ani de tocit nu te face specialist in it.

specialitatea o faci pe o anumita ramura restransa, foarte restransa si o faci prin multa munca practica si experienta.

cu toate diplomele si invatatul din lume fara practica si probleme reale nu esti niciun specialist in nimic

| Lexi888 a răspuns (pentru suntserios):

Ma desteptule, Sti tu cu practica ta, am reparat calculatoare daca la asta te referi, si vezi ma ca informatica durează 4 ani ma desteptule aici fac doar 2 ani.veziti de treaba ta ca habar nai ce înseamnă calculatorul.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Lexi888):

Ai raparat calculatoare si te crezi programator? lol

| Lexi888 a răspuns (pentru suntserios):

Am diploma ma copile.am zis ca am si reparat calculatoare.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Lexi888):

Nu ma lua tu cu apelativul copile. cand eu invatam sa programez tu abia invatai sa scrii... asa ca nu ma mai contrazi ca vad ca nici tu nu stii ce spui.

| Lexi888 a răspuns (pentru suntserios):

Cred ca invers ca nai mai mult de 13 ani.asa ca taci si, închide pc.