| The best!! a întrebat:

Imi poate spune cineva ce este shader model 2 si pentru ce este necesar?
Am cumparat un joc pentru PC si nu functioneaza.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pixel shader este o functie, sa spunem asa, o caracteristica a placii video, calculeaza lumini, umbre. Nu se poate adauga la placa existenta, iti trebuie o alta placa video. Banuiesc ca e destul de veche placa ta video, s-a ajuns la pixel shader 4.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutati-ma si pe mine
caci am aceeasi problema imi trebuie shader model 2. 0 si nu stiu de unde sa il aiu ca imi dau astya numai site-uri dinalea nasoale

| SIL a răspuns:

Frate nu mai merge cu shader model 2.0 trebuie mai nou shader model 3.0, 4.0, 5.0 asa ca trebuie cumparata placa video noua
Apropo daca sti numele placi te ajut eu cu niste drivere