| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva cum sa ajung la plafarul din piata Amzei? am auzit ca are ft multe prduse si e gen autoservire...

Răspuns Câştigător
| Laura a răspuns:

Piata amzei... pe bulevardul Magheru, vis-a-vis de Mc Donalds este o librarie. La 3-4 metrii de ea este o strădută, se numește Tache Ionescu. (sau Take). O iei pe străduta aia dreeept în fată, la un moment dat o să vezi o intersectie mică, dar tu o iei drept înainte (o să treci pe lângă o shaormerie) și la un moment dat e un restaurant mic, La harbour (are un colac mic pe el laughing). Practic pe acolo e Piata Amzei. Nu știu dacă mai sunt standurile alea de autoservire, dar dacă vrei să ajungi acolo, mai mergi putin în directia în care mergeai, și faci dreapta când vezi ori niște standuri, ori o florărie.

2 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Nu stii unde e piata Amzei? Sau nu ai gura sa intrebi bastinasii de acolo?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu unde-i piata Amzei, numai ca am inteles ca trebuie s-o iei prin nu stiu ce stradute ca sa ajungi la el... aveam nevoie de o indrumare doar...