| djtomy a întrebat:

Imi putei scrie aici o poveste de craciun. E destul de important.

Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| georgiana1316 a răspuns:

In noaptea aceea o gramada de stele argintii luceau pe cer. Tot orasul era in sarbatoare. Era seara Craciunului, doar un copil statea si privea pe fereastra. Era de la casa de copii si stia ca nu are pe nimeni langael care sa il iubeasca si sa il dojeneasca. Stia ca va veni o zi in care probabil cineva il va ajuta, dar pana in acea zi nu a venit. In urmatoarea zi, a gasit sub brad o gramada de cadouri. Toate erau pentru ceilalti copii, dar niciunul pentru el. Urmatorul Craciun a schimbat viata micutului, in acel Craciun a fost un singur cadou, cadoul lui, atunci el a stiut ca Mos Craciun nu la uitat si credinta lui in el a devenit mai puternica.Scurta dar sper sa-ti placa. Funda?