| anonim_4396 a întrebat:

Îmi puteți da un nume pentru o firmă de brutărie?

Răspuns Câştigător
| TnyBZ a răspuns:

Panifique, Panifio, Panifex.

6 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

All we need is Bread
Piece of Cake
Sau mai neaoş, "Pită şi bunătăţuri" happy

| NOname a răspuns (pentru Kaℓi):

Eu votez pentru "Piece of Cake". Aș intra într-o brutărie de genul numai din respect pentru istețul, care a numit-o, pentru că și eu iubesc umorul și oameni neproști (mă apucă declarațiile de dragoste de dimineață). big grin

| Kaℓi a răspuns (pentru NOname):

Cred că e o brutărie fără "cake", doar cu franzele şi pâinici! happy

| NOname a răspuns (pentru Kaℓi):

Da...deci tot un fel de floare la ureche, cum sugerează și cocarda. big grin

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Wow, ce-mi place propunerea: "Pită și bunătățuri". Asta tine daca esti din Ardeal (cu pita). Dar te orientezi dupa zona.

| Hyung17 a răspuns:

Cuptorul fierbinte
big grin