| MrFunky2 a întrebat:

Imi puteti lasa o lista cu slangurile folosite de negrii in America si ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| Legion7X a răspuns:

Vezi că a ieșit pe piață dicționar de slanguri si acolo vezi toate cuvintele vorbite de negri.
Se chiamă dicționar argou englez - român de George Volceanov, Raluca Nicolae dar îl poți lua și de pe net
Eu ți-am scris o grămadă dar cei de la TPU mi-au blocat răspunsurile deoarece conțin cuvinte vulgare.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand o sa devenim negrii si o sa locuim in America, primitem sa revenim si sa-ti spunem.

| mudokins78 a răspuns:

Un fel de limbă care apare în principal în discursul obișnuit și jucăuș, alcătuit din coinage și figuri de vorbire care sunt utilizate în mod deliberat în loc de termeni standard, pentru a adăuga raționalitate, umor, ireverență sau alt efect.
De obicei le găseşti în mai toate filmele cu negri. Succes.

| faraonu123 a răspuns:

Macheciau