| Kitty2018 a întrebat:

Imi puteti spune cateva informatii despre lucky cat?

Răspuns Câştigător
| AdrienWH a răspuns:

Lucky cat, este o figurina in forma de pisica din Japonia.Este construita din ceramica sau plastic.Mai este numita si Maneki-Neko.Se spune ca aceasta pisica aduce noroc proprietarului.Maneki-Neko poate fii gasita de obicei cu lăbuţa dreapra ridicata, dar in unele cazuri poti gasi figurine si cu ambele ridicate.Aceasta figurina de obicei este pusa in dormitor sau la masa de studiu pentru a aduce rezultate bune si succes. Unele figurine mai noi au si baterii, pentru aş mişca lăbuţa.

Sper ca informatiile mele ti-au fost de folos big grin daca da imi poti da funda

1 răspuns: