| Alin22 a întrebat:

Imi puteti spune cateva obiective de vizitat in Bucuresti? Ce merita sa vezi in Bucuresti.

Mersi tuturor, unul dintre voi va fi premiat cu fundahappy

Răspuns Câştigător
| Agnes00 a răspuns:

Casa Poporului (statia de metrou izvor, cea mai intinsa cladire din Europa)
Parcul Herastrau (statia de metrou Aviatorilor)
Muzee: Muzeul Satului, Taranului roman, Muzeul Antipa etc.
Observatorul astronomic (ai posibilitatea sa te uiti indeaproape la stele si planete si sa afli mai multe despre astronomie)
Cheiul Dambovitei (desi Ceausescu a vrut sa fim cot la cot cu Sena, avand un rau prin mijlocul orasului, Dambovita nu e neaparat curata sau frumoas mirositoare)
Gradina Zoologica (sunt cateva animale interesante, mai nou s-au adus si suricate, merita vazut macar o data)
Parcuri (poti cauta pe google, sunt destule parcuri cu istorie si de o frumusete aparte)
Lacul Morii (statia de metrou Crangasi, te poti relaxa sau alerga pe marginea lacului)
Case memoriale (George Calinescu, Arghezi, Bacovia)
Str. Lipscani (centrul vechi al orasului plin de terase pe timpul verii)

Sau ai putea sa mergi in cluburi, ai de unde alege: de la manele, rock, baruri gay, pana la house, hip-hop, striptease sau karaoke.

1 răspuns:
| Minks a răspuns:

Centrul istoric (Lipscani), zona Universitatii, parcurile (IOR, Cismigiu, etc), Palatul Cotroceni, Palatul Parlamentului, Gradina Botanica, Muzeul Antipa (s-a redeschis).