| Ramona000 a întrebat:

Buna
As vrea sa merg cu prietenul meu intr-un oras apropiat de Bucuresti.
Imi puteti spune va rog cateva idei de orase de vizitat si daca cunoasteti cluburi,cafenele,locuri de joaca, chestii de vizitat interesante in acea zona?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Eu recomand Brasovul. Ai ce sa vizitezi, e plin de cafenele. Nu stiu nimic despre cluburi. Loc de joaca poate fi si parcul acvatic. :p
Am scris despre el aici https://coroda.blogspot.ro/2017/12/brasovul-prin-ochii-unui-trecator.html

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sinaia, Brasov, Sibiu... toate sunt la 2-3 ore de mers cu masina, primele doua foarte accesibile si cu trenul.

De vizitat ai suficiente, cafenele pe la toate colturile... cat despre locuri de joaca nu stiu ce sa zic

| andreivok a răspuns:

Ati incercat sa mergeti la divertismentele din apropierea Bucurestiului, gen Therme, Divertiland, Parc Aventura, Palatul Mogosoaia etc? Eu recomand tot Brasovul si Sibiul mai ales pentru ca ai ce vedea/vizita/face. Also, prin Bucuresti iti recomand cafeneau Contego Cafe pe care nu stiu daca ai vizitat-o inca, dar merita fiecare minutel acordat. Gasesti adresa lor pe site(http://www.contegocafe.ro). Bafta!