| Musique_7725 a întrebat:

Imi puteti spune si mie unde gasesc povestea,, Un om nacajit (forma literara necajit)" dar sa nu fie povestire ci naratiunea intreaga.Am cartea de Mihail Sadoveanu dar nu am aceasta poveste.
P. S este scrisa de Mihail Sadoveanu

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa sti ca si eu o caut dar nu o gasesc. pe internet nu e povestea asta decat in carti o poti gasi. cumpara lta carte!

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe internet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ce nu cauti la bibloteca cartea carev o are des

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La biblioteca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mihail sadoveanu-un om necajit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu tocmai asta caut si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O gasesti pe siteul povesti de Mihail Sadoveanu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai la biblioteca.

| TheLastAirbender2 a răspuns:

Pai aici il gasesti scris http://www.referate-romana.com/......re-rom.php sper ca te-am ajutat

| Kutya a răspuns:

Si eu o caut de multa vreme pe net dar nu este numai rezumat, si nu am nici carte...

| Mariaa6745 a răspuns:

Http://ro.scribd.com/doc/101345629/Un-Om-Nacajit uite :)) sper ca te-am ajutat

| qPitique a răspuns:

Http://www.scribd.com/doc/81485721/Un-om-nec%C4%83jit-text :o3 aici e dar trebuie sa downloadezi :D

| Marc_Andrei_1993 a răspuns:

Nu ştiu!