| Karter777712 a întrebat:

Imi spune si mie cineva cum sa gasesc cosul de gunoi din computer daca l-am sters?

Răspuns Câştigător
| gki1980 a răspuns:

Pentru Windows 7 / Windows Vista:
Click dreapta pe desktop -> Personalize -> Sus in stanga ferestrei aparute este "Change Desktop Icons", dam click pe ea si selectam Recycle Bin. Click OK si gata.
Pentru XP:
Click pe Start -> Run -> Scrie regedit pe urma da Enter -> cauta
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace

Acum apasa sus pe Edit pe urma Add -> New Key -> La nume scrii {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E} -> OK si gata.
Pentru a sterge cosul de gunoi, inloc sa adaugi key-ul, il stergi.

2 răspunsuri:
| Anonim69 a răspuns:

Ia incearca la Control Panel.

| Daisukee a răspuns:

Cautal prin start dar nu-s cum dracu ai reusit tu sa stergi recycle bin ca ala nu il poti sterge...