| WhiteLife a întrebat:

Imi spuneti si mie cum este intr-un vagon cu cuşetă? Cum sunt paturile, cum stau bagajele si orice alta informatie care imi este de folos. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Nuttelina a răspuns:

Un vagon cu cuseta sunt 4 paturi:2sus 2 jos.Mai sunt doua paturi care se pot desface la mijloc.Sunt paturi de o persoana cu asternut si perna pregatita. Bagajele le pui pe jos.De dimineata primesti un cupon de mic dejun de la controlor.(Desigur, daca are restaurant)

| WhiteLife explică (pentru Nuttelina):

Deci bagajele stau cu mine in pat, sau este loc langa pat/in fata patului pentru ele? Asternutul cum e? Paturile sunt foparte apropiate unele de altele? As putea sa stau pe pat si sa citesc ceva (deci nu sa stau in pozitie de somn)? Masa intra in pret, sau se plateste separat?

| CocoLife a răspuns (pentru WhiteLife):

Locul lor este sub pat sau deasupra, unde este un spatiu special destinat!

| Nuttelina a răspuns (pentru WhiteLife):

Bagajele stau langa pat, distanta dintre paturi: in sus 1, 5m, langa 1, 5 m.Asternutul este alb, curat si de o persoana.O perna pentru fiecare pat.Ti-as recomanda sa dormi jos sau la mijloc.Sus o sa cazi din pat si nu o sam se termine bine.Da, ai putea citi, dar daca se zgaltaie trenul nu va fi asa usor.Ori cuponul de masa este gratuit, ori se plateste separat, depinde ce acentie de turism nimeresti.Eu am mers in Ungaria cu CFR si nu a fost asa de rau.

| WhiteLife explică (pentru Nuttelina):

Oricum ma gandeam sa dorm jos. Vroiam sa stiu daca am acees la bagaje. Multumesc frumos!

| WhiteLife explică (pentru CocoLife):

Multumesc, dar vroiam sa ma asigur de la cineva care a fost si stie cum e.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iata aici imagini: http://ro.wikipedia.org/wiki/Vagon_cu%C8%99et%C4%83
La clasa a 2-a sint 6 paturi.