| mellisa_1721 a întrebat:

In cat timp rasar petunni?

Răspuns Câştigător
| Famelia11 a răspuns:

In 21de zile (trei saptamani) dupa ce pui samanta in pamant si trebuie udate constant.

1 răspuns:
| akadel_2193 a răspuns:

Petuniile infloresc incepand cu sfarsitul lui aprilie si in luna mai, iar florile tin chiar si pana toamna tarziu. Forma, marimea florilor si culoarea lor difera de la soi la soi, pot fi flori unicolore, bicolore si pestrite, intr-o coloristica foarte diversificata. Ca marime, cele mai pitice soiuri ating 20 cm, iar cele curagatoare pot depasi 100 cm in lungime.