| anonim_4396 a întrebat:

In cat timp se elibereaza pasaport pentru. minori?

2 răspunsuri:
| mihaela000ela a răspuns:

Pentru eliberarea unui paşaport simplu electronic pentru copil (minor sub 12 ani), cu valabilitate de 3 ani, va trebui să scoţi din buzunar 234 de lei.
Cererea de eliberare unui paşaport simplu electronic pentru copil se soluţionează de autorităţile competente, în termenele următoare:

10 de zile lucrătoare, în cazul cererilor privind eliberarea paşapoartelor simple electronice depuse în ţară;
90 de zile lucrătoare, în cazul cererilor privind eliberarea paşapoartelor simple electronice depuse în străinătate.

| smecherita_4821 a răspuns:

Depinde de bani daca il faci urgent trebuie sa dai mai multi bani si va fi eliberat intr-o saptamana