| denisTiky a întrebat:

In Spania, euro are aceeasi valoare cu euro din Italia? Sunt acelasi luctru sau sunt diferiti?

8 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca ai 50 lei si te duci din Bucuresti in Cluj tot 50 lei ai? In Cluj e posibil sa cumperi mai multe shaorma ca in Bucuresti cu 50 lei.

| Hammurabi a răspuns:

Absolut aceeași monedă.

| denisTiky explică (pentru Hammurabi):

Mersi, ai fost foarte rapid ((=

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Spania si Italia nu mai au monede nationale ca la noi, ei au doar euro, deci practic aceeasi bani, nu difera deci au aceeasi valoare. Difera doar cat de mult poti cumpara intr-o tara cu aceeasi suma de bani fata de cealalte, adica difera preturile.

| AndreiMarin499 a răspuns:

Practic nu sunt aceiași moneda și au același curs valutar.

| Andrei2019 a răspuns:

Sa nu spui la nimeni ca esti roman.