| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Cat costa apartamentele in Germania,Spania,Italia, Franța?( In EURO?)

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ceri un raspuns general la ceva particular, depinde unde in Germania, unde in franta etc ca una e pe camp intr-un sat uitat de lume alta este in centrul orasului/capitalei, deci conteaza foarte mult de zona, ca si la noi in tara una este sa cumperi 2 camere in Vaslui in centrul orasului si alt pret este in centrul Clujului!
Din ce stiu eu in straintatate apartamentele in zonele bune sunt cateva sute de mii de euro acum depinde de mai multi factori ca 2 camere pot costa 100k euro sau 300k euro depinde cum am zis de zona, vad, tara etc oricat ar costa sunt mult mai scumpe decat la noi, asta daca nu iti ridici tu singur vreo casa prin afara si doar obtii aprobarile necesare, in rest totul costa mult.
acum sa vina si cunoscatorii, culegatorii sau ciorditorii de prin afara poate stiu ei mai binewinking

| Violleta2022 a răspuns:

Depinzand de locatie, numar camere si etaj, intre 50.000 euro si 500.000 euro

| Bizon95 a răspuns:

In Italia si Spania am auzit de un intreg sat, in ruine mai mult sau mai putin, dar intregul sat era la ceva de gen 85mii de eu... NOOO SHlT!
deci, depinde SERIOS unde si, ce apartament, ca variaza pana in panzele albe!

| Simpatic a răspuns (pentru Bizon95):

Da,dar satul acela nu este locuit, e fantoma, nu are apa, curent si gazewinking deci practic cumperi intreg satul ca e viitor sa faci investitii masive.

| Bizon95 a răspuns (pentru Simpatic):

Da, dar tot e o chestiewinking

| Andra9pk a răspuns:

Eu am auzit ca in Spania, in Castellon sunt ieftine si merita la cum arata.