| alexandruth a întrebat:

Incerc sa imi compilez un joc in Code::Blocks cu SDL inclus si imi da eroare: "cannot find -lSDL.dll". Pentru cei care se cred mari programatori sau doar cauta raspunsuri: nu iti trebuie niciun fisier cu numele ala, deci nu raspundeti cu "Pai iti trebuie fisierul -lSDL.dll"... happy

Răspuns Câştigător
| Komarov a răspuns:

Acel fisier este ceva lipsa dintr-un folder care alcatuieste sistemul probabil de obicei minunatiile astea le intalneam in system32 deci cauta fisierul si downloadeaz-al de pe net si pune-l in folderu specific in link e ceva cam rar intalnit sincer sper ca ti-am fost de ajutor