| Mark2012012 a întrebat:

Intre un calculator de ultima generatie si un laptop de ultima generatie ce ati alege? Nu ma intereseaza sa ma joc pe el. Vreau sa functineze rapid atunci cand ii dau o comanda, sa pot naviga rapid pe internet si sa imi functioneze bine programele de ultima generatie pe el (calculator / laptop).

Răspuns Câştigător
| roby96 a răspuns:

Depinde de ce preferi, avantajul calculatorului este ca odata cu trecerea timpului poti sa il mai "upgradezi", pe cand dezavantajul e ca nu poti sa il iei cu tine daca trebuie sa pleci pe undeva...pe cand la laptop e invers..eu personal am si laptop si calculator, dar ma descurc mai usor cu laptopul pentru ca pot sa il iau cu mine daca plec undeva, etc..Eu personal prefer laptopul

1 răspuns:
| zahy a răspuns:

Daca iti permiti un laptop de ultima generatie cu siguranta este performant pentru mult timp, este mult mai economic, il poti lua unde vrei, poti sta in orice pozitie in pat la WC in bucatarie. poti folosi internetu la distanta. scapi de cabluri prin casa, nu ocupa mult loc. Cred ca sunt destule dovezi ca un laptop este mult mai bun. Dezavantaje sunt ca nu poti schimba placa video upgrade poti face la rami si hdd