| sukkaru a întrebat:

am un router si l`am bagat la pc dar vreau sa ma conectez si de pe laptop...am dat la internet conection pe laptop, am facut aia ...ma conectez dar nu pot naviga pe internet pentru ca e interzis ( nu se poate realiza conectiunea), e un semn galben cu semnul exclamarii in mijloc..plz HELP

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Trebuie confiruat router-ul

1 răspuns:
| SmokeTHEGxx a răspuns:

Pai iti faci rost de ip-ul router-ului si intri ca pe o pagina web de exemplu scrii sus in bara x.xx.xx.xx. Acolo te loghezi cu "admin" si la parola nu pui nimic. Apesi enter si apoi configurezi. Sau daca ai CD-ul de la router il poti configura de acolowinking.