| Anonim99521 a întrebat:

Intrebare pentru cei care au fost in avionul de la Wizzair :
Cat de mare este distanta intre scaunele normale, ma refer la distanta la picioare.
Eu o sa am loc daca am 1, 93 in inaltime?
Cum o sa stau?

Răspuns Apreciat de Editori
| mihai69 a răspuns:

Tot peste 190 cm am și eu. Și am supraviețuit; e drept, doar între Timișoara și Memmingen (ceva mai mult de o oră).
Nu te lăfăi, dar încapi. Mai ales că scaunele nu se pot lăsa pe spate (deci nu te înghesuie suplimentar cel din față).
Poți plăti ceva în plus și să alegi un loc cu „extra leg room" (în primul rând, sau la ieșirile de evacuare).
Poți de asemenea să alegi la check-in loc pe mijloc și stai cu picioarele pe „alee". Depinde și de aeronavă; Wizz au două modele: A320 și A321, ambele echipate „economy".
Recomand folosirea aplicației (Saitului) seatguru: http://www.seatguru.com/airlines/Wizzair/information.php

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu am stat inghesuit la 1.75ai.mei

| tehno125482 a răspuns:

Crezi ca a stat cineva sa le masoare cu ruleta?

Răspuns utilizator avertizat