| cristyle a întrebat:

Intrebare pentru electronisti:ca sa imi fac o trusa de lipit cu fludor ce componente imi trebuie si cum se face o lipire "ca lumea" (de ex.2 fire)?

1 răspuns:
| s3my a răspuns:

O trusa de lipit? hmm suna ciudat si interesant ce vrei tu sa faci. In principiu... FOARTE BASIC ai putea cu o sarma de cupru si alte "unelte din casa" + evident, fludor, cositor, whatever...E Periculos si nu iti recomand. cati ani ai? Putem vorbi mai multe in privat dupa ce ma lamuresc care-i pregatirea si mai ales varsta ta.