| deeapa a întrebat:

La lady popular nivel 7 cum se joaca master mind? explicatia cea mai buna are fundalove struck

Răspuns Câştigător
| Șâret a răspuns:

Tu incerci diferite combinatii de 4 bile, pot fi de aceeasi culoare, sau de culori diferite. Cand iti arata in stanga de ex 2 bilute albe si 2 negre inseamna ca ai ghicit toate 4, cele albe semnificand ca 2 nu sunt la locul lor, iar cele negre inseamna ca sunt la locul lor. Daca de exemplu ai 2 bilute albe in stanga, inseamna ca ai ghicit doar 2 bile dar nu sunt puse corect, iar cand ai 4 bilute negre in stanga inseamna ca le-ai ghicit pe toate si sunt puse corect, si iti primesti dolarii, asta daca ai nimerit din 10 incercari. Sper ca sunt destul de explicita. Deci in acelasi rand trebuie sa arate 4 bilute negre pentru a castiga, nu pe verticala.
Hai sa-ti mai dau un exemplu...
Spre exemplu ai ales:

PASUL 1: Rosu, Albastru, Galben si Roz si in stanga iti arata 2 bile negre si 2 albe. La urmatoarea ghicitoare alegi:
PASUL 2: Rosu, Roz, Albastru, si Galben si in stanga iti arata 1 bila nearga si 3 albe. Inseamna ca ai modificat gresit si logic gandind, incerci:
PASUL 3: Rosu, Albastru, Roz si Galben ca fiind o posibila incercare corecta pentru ca:
1. La prima incercare Rosu si Albastru ar fi putut fi 2 bile negre, avand in vedere ca la urmatoarea le-ai modificat, a mai ramas doar 1.
2. La a 2a incercare te-ai convins ca Roz este obligatoriu pe pozitia 3 (pentru ca a 2a si a 4a nu au functionat), si deci ramane Galben care trebuie pus pe locul gol, prin excludere.
Sper ca te-am ajutat.