| waXonwaXoff a întrebat:

La olimpiada de romana,profesorii scolii vor corecta lucrarile,sau o vor face alti profesori, cum a fost la Evaluarea nationala.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îti spun exact: când olimpiada este organizată pe școală, examenul va fi corectat de către profesorii din școala respectivă.
A doua etapă este olimpiada pe județ când se va forma o comisie din profesorii înscriși la corectări (din tot judetul)
A treia etapă este olimpiada pe țară la care vor participa primii trei elevi cu notele cele mai mari la olimpiada pe județ. Aceasta olimpiadă are două etape si va fi corectată de profesorii din țară.

3 răspunsuri:
| AlleSiAtat a răspuns:

In fiecare an, Ministerul Invatamantului hotaraste in fiecare oras care profesori corecteaza.Deci,pot corecta si profesorii tai (daca sunt alesi) sau, CEL MAI DES, profesori de la scoli bune.winking Mult succes maine, ca si eu merg tot la romana!

| waXonwaXoff explică (pentru AlleSiAtat):

Si pe scoala e la fel?

| zana0110 a răspuns:

La olimpiada de romana pe scoala vor fi corectate de profesorul de romana.La cea judeteana si nationala olimpiadele vor fi corectate de mai multi profesori si profesoare de limba romana.