| abc_7666 a întrebat:

La wizzair, pe langa bagajul din cala, si cel de mana de 10 kg, pot sa iau cu mine si laptopul in geanta pe umar fara sa mai platesc ceva taxa? sau laptopul il bag in geanta de mana, cea de 10 kg? Va intreb, poate stiti voi sigur, pentru ca cei de la wizzair nu raspund la telefon si am auzit tot felul.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai voie doar la un bagaj de mana deci laptop-ul trebuie băgat în geanta de mana ca alt fel te pune sa plătești taxa. Ma rog depinde cu ce chef ii găsești pe ei uneori fac asta alte ori nu dar mai sigur bagă laptop-ul în geanta de mana doar cu aia sa te urci în avion. Pe mine prima data când am mers cu ei m-au lăsat și cu geanta de mana și cu laptop-ul și a doua oara m-au pus sa plătesc o taxa de vreo 30€.
Bafta.

1 răspuns:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Eu nu am mers niciodata cu wizzair, numai cu blueair, si myair. Dar eu stiu, ca poti sa mergi cu laptopul, fara sa platesti taxa.Nu intra in discutie...Eu si fratele meu am avut fiecare, si nu am platit nimic.
Succeshappy