| Bla_8440 a întrebat:

Laptopu consuma mai putin curent decat PC`ul?

Răspuns Câştigător
| Gonzales a răspuns:

Da asa este. Un PC are sursa de 2-3 ori mai mare decat un laptop din cate stiu eu. Laptop-ul are sursa mai mica deoarece si el e mai mic happy. Si telefoanele, smartphone-urile ca exemplu. Alea sunt niste mini pc-uri si consuma mai putin decat un bec.

Un PC practic are nevoie de grafica... si placa video "mananca" cel mai mult curent.

4 răspunsuri:
| Andr3yCzz a răspuns:

Consuma cam la fel dupa cum stiu eu.

| ZOON a răspuns:

Pai tinand cont ca laptopul il incarci si il poti scoate din priza poti umbla pe el aprox 1 ora 2 nu stiu sigur da consuma mai putin iar calculatorul care are nevoie de curent permanent consuma mai mult bye

| Vali_1342 a răspuns:

Depinde... pune-i ecranul sa se stinga dupa 3 minute de idle... o sa simti o diferenta la curent!

| Bla_8440 explică:

10x gonzales