| unu111cool a întrebat:

Laptopul meu face un zgomot enervant,ventilatorul(sau ce e),cand scoate aer cald mai precis, face asa continuu cand ma joc.E normal? Sau are o probleme? Pe mine zgomotul ala ma deranjeaza.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La jocuri se incalzeste foarte tare procesorul si placa de baza.Sa nu patesti ca mine.A trebuit sa inlocuiesc placa de baza pentru ca s-a curbat din cauza temperaturii excesive.

| YoChriss a răspuns:

Salut! Daca se aude un vajait mai tare e in regula... Se roteste mai mult coolerul de la procesor ca sa-l raceasca.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

E stricat un rulment de la ventilator.

| Veromi321 a răspuns:

Ti cumva laptopul in pat sau undeva unde nu se poate raci ventilatorul? Cunosc zgomotul acela. Aia inseamna ca mult nu-ti mai merge. Asa am patit eu.

| Abcd1234ef56 a răspuns:

Salut! Eu am un Packard Bell din 2007 si aproape de la inceput cand vad ceva pe youtube ori cand joc vreun joc ce cantareste mai mult (gen Fifa) face zgomotul ala. Incearca sa maresti luminozitatea, insa nu la maxim pentru ca ii ingreunezi randamentul. (Da click la baterie, iar in fereastra care se v-a deschide o sa-ti apara jos de tot in dreapta o linie pentru reglarea luminozitatii). Numai bine!

| Abcd1234ef56 a răspuns:

E exact ce-ti spuneam eu! Chiar daca incerci chestia aia cu luminozitatea bateriei, n-ai garantie ca n-o sa mai faca asa, dar totusi e mai bine 'pentru sanatatea laptop-ului'! Acel zgomot este produs de ventilator deoarece laptop-ul fiind mai vechi sau de o marca mai pentru buzunarele noastre (acum nu zic ca are 25 de ani, dar totusi nu e de cateva luni), iar Fifa 14 fiind un joc foarte destept si avand nevoie de niste cerinte (un procesor bun, o memorie RAM cat mai mare s.a - nu are rost sa intram in detalii). Eu nu sunt disperat sa primesc funda, iar obiectivul meu este sa ajut si eu cu ce pot! Da-i bice cu fifa14! Apropo, eu joc doar fifa manager 11. E foarte interesant!
Toate cele dorite!

| Paun_Alexandru_1987 a răspuns (pentru Abcd1234ef56):

Si eu am aceeasi problema cu zgomotul nu-mi dau seama de la ce

| unu111cool explică:

Deci e ok? Am uitat sa va spun ca face asa doar cand ma joc fifa 12, dupa ce ies nu prea mai face, foarte rar.

| JonAss a răspuns:

E ok si al meu face la fel si nu are nimic e exact ce a zis si unu111cool FUNDA