| ioan452 a întrebat:

Salut TPU, de 2 zile pc-ul meu a început sa facă un zgomot destul de enervant, din ce am văzut este ventilatorul de la sursa. Am desfăcut pc-ul și l-am curățat dar tot se aude zgomotul. Ce as putea sa fac? Pc-ul nu mai este in garanție.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ventilatorul are aripioare, palete. Ele din cauza utilizării se descentrează, se slăbesc lagărele de rulmenți ale rotorului și bat, se lovesc de peretele exterior. Aceasta provoacă zgomotul, Nu ai ce face decât să schimbi ventilatorul cu unul nou.

Răspuns utilizator avertizat