| iovangeo a întrebat:

Legea gravitatiei nu poate fi creata,deci nu a facut-o niciun Dumnezeu, ea nu poate fi inteleasa de mintea omului de rand,asa-i? dar oamenii de stiinta au o explicatie pentru asta, nu?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Energia nu poate fi creata., in orice caz. nu a aparut un zeu din nimic si a creat totul

| iovangeo explică (pentru RAY):

Exact ba,perfect de acord, asa zic si eu, dar ce zic oamenii de stiinta in legatura cu energia, nici ea nu poate aparea asa dintr-o data, asa daca e s-o luam nici zeul nu poate fi creat, vezi nu are sens!

| Torra01 a răspuns:

Cam toata matematica este la fel.Numerele au fost inventate,calculele sunt executate,dar nu exista dovezi ca ar exista.Ele au fost insa demonstrate in viata de zi cu zi. Stim ca exista gravitatia,nu putem spune ca nu,deoarece se observa asta atat pe pamant cat si in spatiu, este unul din lucrurile pe care desi nu le vezi, exista, enigmele astea si cautarea de adevar dezvolta mentalitatea omului, pentru asta exista acestea pe pamant nu stim de ce sau cine le-a pus aici, dar asta nu impiedica pe nimeni sa creada in ele...viata ar fi prea plictisitoare fara aceste intrebari existentiale