| anonim_4396 a întrebat:

Liceul George Coșbuc din București e un liceu bun? Ce părere aveti despre el (profesori, elevi, aspect, etc.)? Aș vrea să merg acolo la bilingv engleză filologie... ce punctaj minim trebuie să am la examenul de engleză? big grin

1 răspuns:
| Sorinel95674 a răspuns:

Liceul G. Cosbuc este un liceu extraordinar pentru elevii cu media peste 9. 50 care doresc sa se axeze pe limbile straine. Se invata foarte bine in aceasta scoala, iar materia care merita premiata este engleza, limba principala. Este posibil sa aiba si legaturi externe. Pentru alte limbi straine, nu este recomandat decat pentru "germana secundar". Nu uita sa-ti dai certificatele Cambrige!
Succes!