| uply a întrebat:

M-am inscris la o activitate de la organizatia AISEC pentru elevi si studenti, numita Grow.Acolo vorbim cu 2 studenti straini, o fata din China si un baiat din Brazilia.Eu n-am mai facut meditatii la engleza de aproape 3 ani, si de la scoala n-am prea mai prins mare lucru.Mai tin minte doar 6 timpuri,si acelea sunttongueresent Simple,Present Continuos,Past Simple,Past Tense Continuos, Present Perfect Simple si Present Perfect Continuos.As dori sa stiu ce timpuri ar mai trebui sa stiu si cand se folosesc acestea,dar si ce cuvinte si expresii,mai ales de comunicare si adresare, pe care sa le folosesc in jocuri si activitati practice si teoretice.Multumesc! Promit sa dau funda!

1 răspuns:
| RebekaRebee a răspuns:

E foarte simplu exista o aplicatie pe care o descarci de pe magazin play se numeste itranslate
Are o imag cu un glob albastru scrii ce vrei sa traduci (fraze, timpuri, verbe etc) si gata