| MarcuPopescu a întrebat:

M-am saturat de toți oamenii falși, încă sunt copil am 16 ani dar învăț sa trec peste, toată lumea este falsa am ajuns la concluzia asta. Prieteni de 4, 5 ani se vând pentru o c...ă si nu numai asta, deci nu mai pot.Cat de puternic ai fi nu ai cum sa nu fii rănit dar trebuie sa fiu puternic, cei care îți sunt aproape sunt Mama, Tatăl si Fratele in rest am învățat sa nu mai am încredere in nimeni din păcate.Voi ați pățit?

4 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Conform legii atractiei atragi in jurul tau persoane cu aceleasi defecte ca ale tale.
Chiar daca nu vrei sa recunosti inseamna ca o doza de falsitate ai si tu. Poate nu este inca evidenta ca la altii dar este acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abia acum ai ajuns la concluzia asta? Abia acum ai invatat cum e lumea? E corect cum gandesti acum, si aceste lucruri intelese despre lume te-au ajutat sa treci la etapa de adult.

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Of, amicul meu, așa se întâmplă când încurci niște cunoștințe cu prietenii, oricum asta e viața?

| CasanCastan a răspuns:

Stiu cum e... Aproximativ sunt si eu la fel doar ca la mine sunt colegiii. Cei mai multi ma fac in toate felurile si nu mai suport. Ii spun dirigintei, le spune si lor, iar ei tot continua. Dar inca mai am cativa colegi pe care ma pot baza...