| VITALUL a întrebat:

Ma gandesc cand voi fi mare sa imi schimb numele, nu prenumele, numele de familie. Se poate?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate, pe cale judecatoreasca ori pe cale administrativa, pentru motive temeinice, care sunt prevazute in art. 4 din OG nr. 41/2003. Numai bine!

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Se poate, dar ai nevoie de o motivatie serioasa.La casatorie poti lua numele sotiei si scapi de orice complicatie birocratica.

| Cretaker a răspuns:

Daca am putea toti sa dam click dreapta si 'rename' pe fiecare din noi...

| maduts a răspuns:

Se poate dar trebuie` sa ai motiv destul de serios

| traficanta a răspuns:

Da se poate, mi se pare ca la primarie sau ceva. Dar dupa ce implinesti 18 ani. Da de ce cum te cheama?laughing

| oriflame_9415 a răspuns:

Da se poate prin tribunal

| VITALUL explică:

Faza e ca imi place numele stark, si ma gandeam ca pe fiul meu sa îl cheme tony stark ca în iron man, asta e doar vise toate se sfarsesc la un moment dat!