| IonelaMariaaa a întrebat:

Ma inteleg foarte bine cu un baiat. Ne intelegem foarte bine ca amici, suntem alaturi unul de celalalt, imi cere parerea in legatura cu orice, ma cauta, si imi da atenie. El spune ca NU vrea relatie serioasa deoarece a suferit in trecut. Dar eu i-am spus ca vreau doar relatie serioasa. El vrea doar sarutul, cand ma vad cu el parca vrea mai mult de atat. A venit la mine sa ne facem poze, si a vrut sa ma sarute dar l-am refuzat. Dar tot insista cu sarutul, chiar s-a si suparat in seara asta pentru ca nu vrea a-i dau acel sarut. Mi-a zis "nu mai fac nimic... daca tu o sa vrei cv actionezi eu nu te mai stresez cu asta gata... daca vrei bine, daca nu, o sa inteleg." si i-am spus "toate astea pentru un sarut?" si nu imi mai raspunde! De o luna si ceva tot imi zice de chestia asta, se comporta nemaipomenit de frumos cu mine, ma intreaba in legatura cu diferite lucruri daca mi-ar placea si cum mi-ar placea.
Oare vrea doar sarutul? Sa i-l ofer? Se poate transforma aceasta pietenie in ceva mai mult?

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Parerea mea este incearca sa te manipuleze cu sarutul ala. Daca ti-ar fi fost prieten cu adevarat si ar fi tinut la tine, chiar si ca amic, nu ar fi renuntat asa usor pentru un sarut. Mai ales, cand a recunoscut ca nu cauta o relatie serioasa, dar stie ca tu vrei ceva serios. El este constient de faptul ca te va rani, daca aceasta relatie avanseaza, dar totusi insista pe acest lucru.
Poate are si intentii bune si ii este frica sa recunoasca faptul ca ii place de tine, insa daca ar fi cazul asta, tot pare un pic nesigur si instabil emotional, deci nu vad pe ce baze s-ar funda relatia voastra, atat timp cat el fie nu stie ce vrea de la tine, fie nu vrea sa fie sincer cu tine.
Parerea mea este ca ar trebui sa incerci sa iti indrepti atentia spre alt baiat, care nu te va santaja si nici nu te va presa, in cazul in care tu nu te simti pregatita sa faci anumit pasi.

| opierdevara a răspuns:

Scumpo, parerea mea este ca ar trebui sa ii spui ca nici tie nu iti este usor, ca te face sa fii un pic confuza.ti-a zis ca nu vrea o relatie serioasa, dar vrea sa te sarute. Acum, ar mai fi o chestie. Poate ca daca i-ai oferi sarutul ai vedea ce s-ar intampla si nu ti-ai pune intrebari si nu ai regreta ca nu ai facut-o. Nu te intrebi deloc, oare ce s-ar intampla daca l-ai saruta? Pana la urma e doar un sarut..si el iti poate oferi o imagine mai clara asupra a ceea ce urmeaZa. Desigur, conteaza si felul baiatului de a fi. Daca e vreun "loverboy" si are tehnicile lui de a cuceri o fata sau daca e sincer, si tot ce a facut/zis pana acum chiar a simtit :-).
Succes :* eu sper ca vei face cea mai buna alegere, orice ai alege, o sa vezi ca va fi bine :* fa doar ceea ce simti.
Pup

| hellangel852 a răspuns:

Clar ca sarutul va schimba multe. gandeste bine daca vrei sa il oferi sau nu. pana la urma este decizia ta. eu cred ca baiatul asta te place si in tine a gasit un fel de alinare, si stabilitate...big grin baftaa!