| negru_1541 a întrebat:

Mama e plecata in Spania si a venit acasa in Romania si mi-a dat un telefon din spania cu cartela de spania, apoi ea a plecat inapoi(bine ca a mai stat cateva saptamani), si imi zice ca nu ma poate suna de pe telefonul acela, pentru ca suna ocupat, si nici eu nu pot, dar cand era in romania nu era nici o problema; Nokia 6210 Navigator big grin, credit are; fundita urgentcrying

Răspuns Câştigător
| frvtel a răspuns:

Problema este ca ori nu este activat roaming-ul pe acea cartela, ori a expirat perioada de activitate a creditului.Adica esti in perioada de gratie.

4 răspunsuri:
| Sin a răspuns:

Nu poti sa vorbesti cu cartela de Spania cat timp tu esti in Romania.Si nici ea nu te poate suna din Spania pe numarul de Spania (tu fiind in Romania)
Nu-mi spune tu mie ca atunci cand a fost ea in Romania te-a putut suna de pe cartela de Spania pe cartela ta de Spania.Astea-s vrajeli.
Eu n-am putut sa mai folosesc cartela de telefonie romana immendiat ce am trecut granita Ungariei, care vorba aia e la doi pasi de Romania, ce sa mai zic de Spania.

| YqLmX a răspuns:

Mai bine schimbati cartela si gatahappy

| deleteddddd a răspuns:

Revino la setarile din fabricawinking

| negru_1541 explică:

Cand mi-a dat telefonul era cartela de spania, si cand a fost acasa am putut sa vorbesc ca scria la cartela VODAFONE RO cu numar de spania..., si puteam vorbii.