| SCOOBftw a întrebat:

Salutari. Am un Nokia 6210 navigator si am o problema cu semnalu'. Trimiteam mesaje linistit acum cateva ore. si acum pe mess imi spune cineva : te-am sunat, dar nu ai raspuns si altcineva ca e inchis telefonu'.
M-am uitat la telefon si nu am nicio liniuta de semnal. Am incercat pe alte 2 samsunguri si semnalu' e full, dar nu apare COSMOTE pe ecran si nu pot trimite mesaje, efectua apeluri, etc. S-a dus cartela? Pot sa raman cu acelasi numar, dar sa schimb cartela sau ceva de genu'?

2 răspunsuri:
| SCOOBftw explică:

Merci Eduard. Maine ma duc sa o schimb. Am vorbit cu un prieten si a spus ca el nu a platit nimic.

| eduardpuiu93 a răspuns:

Stiu exact ce s-a intamplat. S-a ars SIMul. Probabil ca atunci cand ai bagat cartela in telefon, ai atins din greseala partea aia aurie de pe SIM. Schimbarea de SIM costa aproximativ 40 RON. Suna la 1234 pentru detalii.