| Tzakalie a întrebat:

Mi-am făcut card bt pay dar am sub 18 ani și mama are acces la cardul meu (Bt pay kiddo). Cum as putea face ca ea sa nu vadă tot ce cumpăr eu cu cardul? Umblu prin setări, îmi pun cardul meu pe portofel google și fac achizițiile de pe el?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scoți bani cash. Orice alta tranzacție va apărea pe extrasul de cont.

| mODIN a răspuns:

Nu ai cum. In mod normal minorii nu au voie sa aiba card si singura metoda sa poata avea, e sa aiba acces si parintii la intreg istoricul lor.

| stefiiimrs a răspuns:

Sincer nu cred ca poti sa faci intr-un fel incat sa nu vada. Orice plata se vede in aplicatie si nu o poti ascunde indiferent de ce aplicatie folosesti sau metoda prin care introduci cardul. Mama ta poate vedea numele firmei sau magazinului la care ai platit sau ti ai dat comanda si suma care a fost platita. Altceva din ce stiu nu este vizibil, dar astea doua lucruri nu merg ascunse.