| vinty a întrebat:

Mi-am pierdut buletinu' cum trebuie sa procedez?

3 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Te duci la primarie, mai nou nu se mai fac la politie. La primarie intrebi unde se fac buletine te duci aacolo, il declari pierdut si iti faci altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la politie si il declari pierdut/furat. Mergi cu toate actele cu are ai fost sa ti-l faci. Bafta big grin

| yoelidutza a răspuns:

Primul pas e sa te duci sa-ti faci altul... spui ca la-i pierdut si probabil iti da o amenda, nu stiu sigur, asa era inainte acum poate nu mai da amenzi, iar al doilea pas e sa ai grija sa nu il pierzi iar