| AlexIonete a întrebat:

Mi-am schimbat userul la pc si nu pot sa ma loghez pe cel vechi.
mi l-am schimbat asa: start-control panel - user acounts-create a new acounts

Dau funtita daca imi ziceti cum sa intru pe cel vechi

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Daca nu ai probleme tu ti le creezi singur!
Atunci cand iti cere userul si parola apesi de 2 ori combinatia de taste ALT+CTRL+Dell (delete) (toate 3 simultan) si o sa iti apara 2 casute, una de user si una de parola.
La username introdu Administrator, iar la parola nu mai introduci nimic si ii dai ok, dupa care te vei loga in calculator.
Aceasta solutie merge numai in cazul in carea ai Windows XP, sau Vista/7 cu conturile de administrator puse pe Enable (ele ca default sunt date disable) si fara parole.
Dupa ce te-ai logat in calculator singurul lucru care mai ramane de facut este sa mergi la conturile de useri de calculator si sa schimbi parola.
—> Mergeti pe Start—> Settings—> Control Panel—> Users Accounts

click pe userul tau si Change password, introdu parola in cele 2 campuri (noua si confirmarea noi parole asta numai daca mai vreti sa aveti parola) apasa butonul de change password si gata.

1 răspuns:
| Robert a răspuns:

Trebuie sa intri in save mode.Pentru asta faci asa.Dai restart la calculator si apesi de multe ori F8.Se va deschide o fereastra din care alegi save mode.In save mode vei vedea totul mai mare si iti vor lipsi din pictograme dar nu trebuie sa te sperii.Mergi unde ti-ai creat userul si le stergi pe toate.Asa vei putea intra. Faci ca aici pana la minutul 2 dupa care...ti-am scris mai sus cum il scoti. Succes http://www.youtube.com/watch?v=oITxnPGSHvM