| Ella3794 a întrebat:

Mi s-au invesat butoanele la tastatura la mudul, z este y paranteza inchisa ")" este egal "=" cand apas pe doua puncte ":" imi apar diacritice si asa mai departe, este o varza toatala. Tin sa mentionez ca asta se intampla doar la messenger. Ce pot face sa rezolv problema?

Răspuns Câştigător
| LamentedSoul a răspuns:

Ti se schimba automat tastatura in romana (apare RO, acolo jos, pe bara)... trebuie doar sa schimbi pe EN(English) cand esti pe messenger. Daca nu se schimba, intri la optiuni si selectezi de acolo limba (EN). Asta-i tot.

5 răspunsuri:
| Buii a răspuns:

Vezi ca ai schimbat limba la PC, pentru cum vrei tu sa ai tastatura normala trebuie sa fie in engleza, tu ai schimbat-o in romana, vezi ca in dreapta jos este acolo limba, RO sau EN; tu o sa ai RO daca zici ca ti sau inversat, dai click pe RO ala si schmba in engleza big grin

| Sn00pY a răspuns:

ai pus tastatura in romana happy
trebuie sa o pui in engleza vis-a-vis de de icoanele de langa ceas trebuie sa scrie Ro sau En aplica Enhappy

| Flory200 a răspuns:

Problema asta am avut-o si eu dah nu stiu cum, s-a rezollvat de le sinebig grin
Deci...
Te-as ajuta dah nu potsad

| metrix a răspuns:

Raspunsul este te duci la mess dai mesenger sus apoipreferens apoi langeges dai cliock pe sageata in jos apoi selectezi english U. K

| Sh0kw0W a răspuns:

Salut am eu idea care te ajuta.Intra in Control Panel si dai la language pentru ca tu ai schimbat tastatura pe limba romana, iar acum trebuie s-o pui inapoi english ca sa scrie la fel.Deci dai acolo la controlpanel la language si dai change language si tot o data mai dai si remove la roumanian la languages. Fundita?