| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop toshiba si am urmatoarea problema. cand apas, de exemplu, virgula, apare doua puncte sau cand apas paranteza, apare semnul exclamarii. multumesc

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Sau apasa pe FN + tasta care iti apare gresit

| djrobby a răspuns:

Intra in control panel si schimba limba de scriere sau vezi in coltul dreapta jos ca este un buton in care apar initialele limbi de scriere, apesi pe el si selectezi engleza! asta ar terbui sa rezolve problema! bafta!

| uN23 a răspuns:

Trebuie sa schimbi limba tastaturii.
Intra in Control Panel -> Clock, Language and Region -> Keyboards and Languages -> Change keywords -> Si aici trebuie sa cauti prin lista English ( united states ) - US.
Sper ca ti-am fost de folos. happy

| HelpMeNow a răspuns:

Vezi acolo langa data, in colt dreapta alege limba, daca este pe alta limba in afara de engleza nu este bine, in alte tari sunt literele inversate la sistemul tastaturii de ex in franta big grin

Mai pe scurt schimba limba la laptop

| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Așa am avut și eu, tot Toshiba era. Sincer nu știu cum se poate rezolva, eu una m-am obișnuit așa.

| BiancaMihaella a răspuns:

S-a schimab limba d scriere la tastatura:d
asa mi s intampla jh mie la klk
e p programatori sau in englz
da la simbolul tastaturii si alege romana(standard):d eu asa fc