| LittleDrop a întrebat:

Need some help! Un minor care a implinit varsta de 14 ani poate calatori in afara tarii insotit de altcineva in afara de parinti, dar care face parte din familie? Se poate pe baza unei procuri? Sau poate fi insotit doar de unul din parinti, tutorii legali ai minorului?

Funda! happy

4 răspunsuri:
| florentina_9904 a răspuns:

Da doar daca aceea persoana nu este minor. dar ai nevoie de acordul firmei cu care te duci funda?

| LoveJames a răspuns:

Iti trebuie o procura semnata de ambii parinti cum ca iti dau voie sa calatoresti. poti calatori cu oricine daca ai acea procura dar chiar daca mergi cu un singur parinte iti trebuie acea procura.credema eu calatoresc in fiecare an.pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa mergi la notar, acolo semneaza parintii copilului si persoana care merge cu copilul. Iar daca copilul pateste ceva omul cu care a fost merge la inchisoare. Si da poate fi insotit doar de unul dintre parinti.

| LittleDrop explică:

Mentionez ca minorul va calatori cu avionul, daca va ajuta la ceva.