| AnnaDr a întrebat:

Nu imi merge facebook-ul de ieri. Celelalte site-uri se incarca. Eroarea este: "This webpage is not available
Google Chrome could not load the webpage because www.facebook.com took too long to respond. The website may be down, or you may be experiencing issues with your Internet connection. "

Ma ajuta cineva va rog? A si inca ceva, laptopul meu este MacBook.

1 răspuns:
| traveler a răspuns:

Ai instalat de curand un antivirus?
Daca da atunci el iti blocheaza accesul la net al Google chrome, si trebuie sa fii atent ca iti va semnala ca goole chrome vrea sa iasa pe internet, tu sa dai clik pe ok.
Daca nu, atunci este firewalul windosului tau.Intra in firewall si da cale libera spre internet prin bifarea optiunii in casuta din dreptul numelui, adica ok..Cum setezi asta?
Pe iconitele din dreapta jos(2 televizoare albastre)da 1 clik dreapta, selecteaza"change firewall setting"aici da 1 clik pe "exceptii",apoi citesti ce este listat acolo, trebuie sa gasesti si google chrome. Daca nu este da clik pe add program, se va deschide singur program file, de unde vei selecta google chrome.exe.
Dai ok si inchizi fereastra, apoi incerci din nou cum merge.Succes!